Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Semix zve milovníky přírody do Raduňského mokřadu a na Vítání ptačího zpěvu

05.04.2018

Společnost Semix Pluso ve spolupráci s Magistrátem města Opavy zve v sobotu 21. dubna 2018 od 14 h veřejnost ke komentované prohlídce mokřadního ekosystému v Raduni u Opavy. Mokřadem budou provázet přírodovědci, od kterých se dozvíte mnoho zajímavého nejen z oblasti ochrany přírody, ale i z oblasti ekologie, života obojživelníků, vážek a mokřadních rostlin. Součástí prohlídky bude i expozice obojživelníků a ryb v akváriích a také ochutnávka vynikajících a zároveň zdravých výrobků společnosti Semix. Každý příchozí navíc obdrží dárek zdarma!

Raduňský mokřad najdete u obce Raduň na žluté turistické značce mezi Kylešovicemi a Raduní. Je možné přijet automobilem, ale nejkrásnější je procházka nebo vyjížďka na kolech. S sebou je vhodné vzít si outdoorovou obuv, dlouhé kalhoty, fotoaparát a samozřejmě dobrou náladu. 

Jarní příroda se už začala probouzet, a tak ptáci opouštějí zimoviště a vrací se do svých domovů. Také „ornitologická perla Slezska“ Kozmické ptačí louky ožívá zpěvem: přilétají sem další a další ptačí druhy. K vidění je už také mnoho druhů rostlin a živočichů. Společnost Semix Pluso z Otic proto na Kozmických ptačích loukách připravila pro zájemce z řad široké veřejnosti vzdělávací přírodovědnou akci s názvem „Vítání ptačího zpěvu“. Uskuteční se v sobotu 12. května 2018 od 14 h. 

Pro účastníky akce bude připravena komentovaná prohlídka areálu. Od přítomných odborníků - přírodovědců se zájemci mohou dozvědět mnohé zajímavosti ze života živočichů obývajících Kozmické ptačí louky, poznávat rostliny a obeznámit se s důvody ochrany vzácných či ohrožených míst a druhů a se smyslem konkrétních ochranářských aktivit. Velmi atraktivní částí připravovaného programu má být stejně jako v minulých letech kroužkování ptáků s doprovodným výkladem. Po absolvování trasy se stanovišti si účastníci akce budou moci dalekohledem z ptačí pozorovatelny prohlédnout hnízdiště ptáků. Připravena bude také ochutnávka vynikajících výrobků společnosti Semix.

Přírodní areál je velmi dobře přístupný z vlakové zastávky Jilešovice (na trase Opava-východ – Ostrava-Svinov) nebo Kozmice (na trase Opava-Hlučín). Bez problémů se na místo dostanou i cyklisté, motoristé musí své auto odstavit na silnici u Kolečkova mlýna nebo na volných parkovištích v Jilešovicích. Vhodná je turistická obuv a dlouhé kalhoty, hodit se budou i dalekohledy a fotoaparáty.

Společnost

  SEMIX PLUSO, spol. s r.o.

Rybníčky 338, 747 81 Otice

Česká republika

Kontakty

  FAX: +420 553 759 982

  E-mail: semix@semix.cz