Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Publicita k Projektům EU a Ministerstva zemědělství

Vyvoj

Technickým vývojovým cílem projektu je stavba moderní výrobní haly s prostory pro řízené klíčení, vývoj a instalace nových výrobních zařízení (technologických výrobních linek) s vyššími technickými a užitnými parametry, které nám umožní vyrábět polotovary a finální produkty z naklíčených semen a obilek tak, aby byly zachovány všechny zdravotní benefity klíčení a zároveň bylo dosaženo dlouhé doby použitelnosti výrobků tzn. možnost zpřístupnit ve zvýšeném množství spotřebiteli požadované funkční potraviny a polotovary obsahující klíčené a upravené zrno obilovin, pseudoobilovin a luštěnin.

Vývojovým cílem projektu je zpřístupnit široké veřejnosti, včetně osob trpící celiakií komodity jako je pohanka, quinoa, čočka, fazole, cizrna, len, oves bez lepku apod. s přidanou hodnotou v podobě naklíčeného semínka či obilky. Navýšit hodnotu jinak běžně konzumovaných obilovin, pseudoobilovin a luštěnin o proces naklíčení a zachovat v maximální míře vše, co tento náročný krok přináší.

Speciálně technologicky upravené naklíčené obiloviny, pseudoobiloviny a luštěniny budou nabízeny v sušeném stavu, jednak v podobě celých zrn, tedy svým vzhledem podobné vstupní surovině, ale s viditelnými klíčky nebo v podobě vloček a lupínků. Následné použití naklíčených surovin a výrobků z nich, se předpokládá nejen do zmíněných snídaňových cereálií, ale také k obohacení a zatraktivnění dalších potravin, jako např. pečiva.   Další variantou budou mleté produkty – mouky z naklíčeného sušeného materiálu s dalšími funkčními vlastnostmi. Produkty budou nabízeny nejen jako vstupní suroviny ostatním výrobcům potravin, ale také jako finální produkty balené v moderních obalech konečnému spotřebiteli.

Vystavba haly billboard

Společnost

  SEMIX PLUSO, spol. s r.o.

Rybníčky 338, 747 81 Otice

Česká republika

Kontakty

  FAX: +420 553 759 982

  E-mail: semix@semix.cz