Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Naše angažovanost

V našich cereálních výrobcích nepoužíváme palmový tuk

Jsme dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a velmi vážně přistupujeme k následkům zakládání nových palmových plantáží na úkor deštných pralesů, které představují přirozený životní prostor pro tisíce druhů živočichů a rostlin. Přestože vlastníme certifikát RSPO, na jaře 2016 jsme se rozhodli nahradit v našich cereálních výrobcích palmový olej za směs rostlinných olejů. Jako potravinářská firma se tak připojujeme k těm, kterým není lhostejný osud deštných pralesů. Chceme dokázat (a také inspirovat další firmy), že podnikání a průmyslová výroba mohou poskytnout svůj díl odpovědnosti v procesu udržitelného rozvoje, že podnikatel nerovná se nepřítel přírody.


 

Jsme generálním partnerem Koalice proti palmovému oleji

Protože jsme jako jedna z prvních a zároveň asi zatím největší firma na tuzemském trhu kompletně oustili palmový tuk, finančně pomáháme různým projektům nevládních ochranářských organizací a realizujeme vlastní smysluplné prjekty, byli jsme osloveni Koalicí proti palmovému oleji, abychom se stali jejím historicky prvním generálním partnerem. "Semix je živoucím důkazem toho, jak se úspěšná tuzemská firma s mezinárodní působností může stát velmi významným hybatelem v ochraně přírody. Je vzorem pro ostatní společnosti jak u nás, tak v zahraničí, protože svými aktivitami stírá rozdíly mezi prosperující firmou s odpovědným přístupem k ochraně přírody a životního prostředí a schopnou nevládní ekologickou organizací," uvedl na naši adresu spoluzakladatel Koalice proti palmovému oleji David Číp. 


  

Obnovujeme přírodu

Jsme dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a životního prostředí. Vlastníme 49 hektarů půdy v katastrech obcí Kozmice, Kobeřice, Raduň, Krčmaň u Olomouce a Valašská Bystřice. V biotopech obnovujeme základní funkce krajiny a podporujeme ohrožené a chráněné druhy organismů – ptáků, obojživelníků, bezobratlých živočichů a ryb. Chceme zachovat přírodu pro současné a budoucí generace lidí, kteří v ní nalézají odpočinek a útěchu. Nově jsme převzali také péči o městský pozemek v tzv. civilizační poušti u kruhového objezdu na silnici I/57 mezi Opavou a Brankou u Opavy. Na jaře jej obsadíme rostlinnými druhy a budeme sledovat jejich schopnost udržet se na ploše dlouhodobě. Máme bohaté zkušenosti. 


Redukujeme přidaný cukr

Kdysi vzácný a ceněný cukr, navíc konzumovaný sezónně, se stal každodenní součástí jídelníčků. V množství, se kterým si lidské tělo neumí poradit hlavně při dlouhodobém působení. Abychom toto škodlivé působení omezili alespoň v našich produktech, vyvinuli jsme výrobky s co možná nejmenším možným podílem cukru. Interně je řadíme do kategorie A. To málo cukru, který ještě tyto výrobky obsahují, má původ v použitých přírodních surovinách, žádný další cukr nebyl do receptury za účelem slazení použit. 


 

Hezky česky

Už od roku 1995, kdy firma SEMIX PLUSO vznikla, je naše podnikání synonymem české kvality. Víme, že v České republice žijí zákazníci, kteří si tak jako my váží českých produktů a práce českých rukou - mají ryze českou duši jako my. Proto společně s našimi dodavateli dodáváme na trh kvalitní české pečivo a cereální produkty. Zákazníkům garantujeme českou kvalitu, která převyšuje kvalitu pro středoevropský trh šizených produktů zahraničních korporací.


 

Renesance ječmene

Pracujeme s ječmenem bezpluchým, který se od známějšího a v pivovarnictví běžně používaného ječmene pluchatého liší tím, že se své nestravitelné pluchy zbaví přirozeně už během sklizně. Pro lidskou spotřebu pak zůstane jen celé zrno. Vzhledem k našemu produktovému portfoliu jsme dokázali vyvinout výrobky s ječmenem, které představují typické pokrmy konzumované každý den. Jedná se o směsi na chleby, bagetky, kaiserky, bulky a snídaňové cereálie. Podařilo se nám využít výsledků výzkumu českého šlechtitelského ústavu Agrotest fyto, s. r.o. z Kroměříže, jehož tým tvoří a registruje české odrůdy ječmene bezpluchého, a našli jsme i zemědělce, kteří pro naši potřebu ječmen pěstují. Nejvýznamnějšími benefity ječmene jsou vysoký obsah betaglukanů a vlákniny, což s sebou nese jeho stále častější upřednostňování ze strany zákazníků: vláknina a betaglukany zadržují v pečivu více vody, takže pečivo a chléb z ječmene jsou více a déle vláčné než pečivo pšeničné nebo pšenično-žitné.

Společnost

  SEMIX PLUSO, spol. s r.o.

Rybníčky 338, 747 81 Otice

Česká republika

Kontakty

  FAX: +420 553 759 982

  E-mail: semix@semix.cz