Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Společenská odpovědnost

Na jaře 2016 jsme v našich cereálních výrobcích přestali používat palmový tuk, protože jsme nejen zákaznicky, ale i enviromentálně zodpovědná firma. Jako první český potravinářský výrobce jsme se stali členem a vzápětí generálním partnerem Koalice proti palmovému oleji. Přistupujeme velmi vážně k následkům zakládání nových palmových plantáží na úkor deštných pralesů. Přestože jsme palmový olej odebírali z původních plantáží v rámci programu RSPO, rozhodli jsme se nahradit jej kokosovým a olivovým a posléze slunečnicovým olejem. Slunečnice je evropská plodina, která se pěstuje i u nás, takže se jedná o přirozenější alternativu běžně používanou v potravinářském průmyslu.

Jsme dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a životního prostředí.  Vlastníme 49 hektarů půdy v katastrech obcí Kozmice, Kobeřice, Raduň, Krčmaň u Olomouce a Valašská Bystřice. V biotopech obnovujeme základní funkce krajiny a podporujeme ohrožené a chráněné druhy organismů – ptáků, obojživelníků, bezobratlých živočichů a ryb. Chceme zachovat přírodu pro současné a budoucí generace lidí, kteří v ní nalézají odpočinek a útěchu. Převzali jsme také péči o městský pozemek v tzv. civilizační poušti u kruhového objezdu na silnici I/57 mezi Opavou a Brankou u Opavy. 

Obecně vzato ochrana přírody a krajiny stojí v naší společnosti na okraji zájmu. Absolutní většina společnosti si neuvědomuje, že zdravá krajina je nejvyšší a podmiňující hodnotou pro její udržitelný rozvoj, že hodnota krajiny je úzce spjata s existencí pestré přírody. My v Semixu ale dokazujeme, že podnikatel nerovná se nepřítel přírody. Bereme z české přírody kvalitní suroviny, ze kterých vyrábíme naše zdravé produkty bez přídatných látek. Zároveň přírodě vracíme, co nám dává – aktivně ji chráníme a snažíme se ji udržet zdravou. Jsme s přírodou úzce spojeni. Doufáme, že naší podnikatelskou filozofií inspirujeme další subjekty a jednotlivce.

Více na Natura.semix.cz

nebo v časopise Ochránce+. Pdf soubor zde.

Společnost

  SEMIX PLUSO, spol. s r.o.

Rybníčky 338, 747 81 Otice

Česká republika

Kontakty

  FAX: +420 553 759 982

  E-mail: semix@semix.cz