Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Novinky

04.12.2019

Naše pekařství Sezam na Pekařské ulici oslavilo letos 28 let své existence. Mnoho z nás si dobře pamatuje dlouhé fronty, které se před pekařstvím tvořily ještě několik let po jeho založení. Zajímavé pečivo v té době zcela nové netradiční chuti a tvarů, vůně linoucí se až na náměstí lákala zákazníky ze širokého okolí. ​

Mnoho pekařů soukromníků si v té době zařizovalo své provozovny a ptali se po pekařských směsích na nové typy pečiva. Pekařství Sezam se tak stalo motorem k založení nové firmy SEMIX PLUSO, která míchala pekařské směsi pro pekaře soukromníky, jež si v té době čile zařizovali své provozovny. SEMIX se z původních 4 zaměstnanců rozrostl za 25 své existence na zaměstnanců 200. A letos na podzim Pekárnu Sezam koupil. číst dále

25.11.2019

Žijeme v republice, která je demokratickým státem. Skutečně? Jak pro koho… Aby se jedinec cítil demokraticky, k tomu stačí někomu možnost, že může cestovat. Jiný se spokojí se skutečností, že může v hospodě nadávat, aniž by byla ohrožena jeho kariéra nebo postavení ve společnosti. Také možnost se shromažďovat je podstatným atributem demokracie. Mně to však nestačí. Zřetelně vidím důležitá témata, o kterých by měli být občané informování, o nich diskutovat a pokusit se následné problémy řešit. To se ale neděje. Ačkoliv jsou to témata přímo se dotýkající každého občana, funguje v naší společnosti několik TABU, o kterých se nehovoří. Důvod? Buď je to společensky nepřijatelné (migrace), nebo to nevyhovuje některým mocným skupinám ve státě (znečištění ovzduší, rizika globálního oteplování, zdravotní rizika a mnoho dalších). Jedním z takových TABU je vliv používaných pesticidů v zemědělství a jejich dlouhodobý vliv na lidské zdraví, zejména na různé typy onemocnění rakovinou.

13.06.2019

V polovině června proběhla s vybranými dětmi ze ZŠ v Sudicích přírodovědná exkurze na lokalitu naučné stezky „Příroda za rohem Rohova“, Která je kousek od naší lokality Kobeřické motýlí stráně. Poslouchali jsme skřivany, bažanty, kukačky, slavíky a strnady obecné a luční. Povídali jsme si proč u nás žije tak málo ptáků - koroptví a křepelek - nebo motýlů a naopak v Polsku, kde jsou menší či malá pole, je těchto zvířat alespoň 3x více. 

05.04.2019

Představujeme Vám absolutní novinku na trhu - OVESNÝ HRNÍČEK. 

14.08.2018

Přihlásili jsme se do 5. ročníku soutěže s názvem "Cena Potravinářské komory ČR o nejlepší inovativní potravinářský výrobek".

18.07.2018

Ve dnech 15. - 20. září se zúčastníme 19. Mezinárodního odborného veletrhu IBA v německém Mnichově. Jedná se o nejvýznamnější světovou odbornou událost pro pekaře a cukráře, která probíhá jednou za tři roky.

15.06.2018

Ve středu 13. června jsme byli pozváni na slavnostní galavečer na Pražském hradě, kde proběhlo vyhlášení 100 nejvýznamnějších českých firem pro rok 2018, ale rozdány byly také zvláštní ceny ve vedlejších kategoriích. V jedné z nich - nazvané GENTLEMANSKÁ FIRMA ROKU 2018 - se naše společnost SEMIX PLUSO probojovala až do finále. 

06.06.2018

Společnost Semix Pluso přistoupila v květnu k realizaci výstavby nové výrobní a vývojové haly, ve které bude vyvíjet a produkovat výrobky na bázi klíčených obilovin, pseudoobilovin a luštěnin. Současně požádala o dotaci na tento projekt z Programu rozvoje venkova/Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova.

11.05.2018

Naše produkty byly od 8. do 10. 5. 2018 k vidění na výstavě FOOD WEST AFRICA 2018 v nigerijském Lagosu. Prostřednictvím našeho afrického partnera jsme na výstavě prezentovali müsli srdíčka jablko&chia, brusinky a kokos&čokoláda.

11.05.2018

Státní zemědělský intervenční fond udělil naší společnosti dva certifikáty národní značky kvality KLASA. Jednoporcové EXTRA kaše Třízrnná Natural a Pohanková kaše čokoládová tak ponesou tuto značku do 5. února 2021.

Společnost

  SEMIX PLUSO, spol. s r.o.

Rybníčky 338, 747 81 Otice

Česká republika

Kontakty

  FAX: +420 553 759 982

  E-mail: semix@semix.cz