Pokračujeme v investicích do klíčených luštěnin a efektivně snižujeme spotřebu elektřiny

Aktuální turbulentní doba neodradila společnost Semix Pluso z Otic zaměřující se na produkty zdravé výživy od dalších investic do klíčených luštěnin, ve kterých spatřuje velkou budoucnost. Investice ve výši 80 milionů korun směřovala na výstavbu nové výrobní haly určené pro zvýšení produkce výrobků z klíčených luštěnin. Promyšlená realizace projektu umožní firmě výrazněji se prosadit na stávajících i nových tuzemských a zahraničních trzích a zároveň ušetřit spotřebu elektřiny.

 

„V nové hale jsme instalovali výkonnou čisticí linku, která nám umožní zvýšit efektivitu čištění a kvalitu zrna luštěnin a zároveň docílíme snížení energetických nákladů na výrobu až o 25 % u elektřiny. Logistiku výrobní haly jsme uchopili tak, aby vzniklo napojení dvěma koridory. Zároveň jsme dosáhli zvýšení efektivity balení díky novým moderním balicím linkám, které zároveň umožňují balení do opakovatelně uzavíracích sáčků.,“  říká Ing. Michal Čižmár, ředitel a jednatel společnosti Semix Pluso.

 

Nová výrobní hala je určena pro bezlepkovou a veganskou výrobu z klíčených a fermentovaných luštěnin a logisticky navazuje na stávající výrobní prostor, ve kterém probíhá klíčení a technologické zpracování surovin. V nové hale jsou technologie pro čištění luštěninových zrn, balení finálních výrobků, jejich skladování a expedici. První hala pro klíčené suroviny vznikla již v roce 2019 a aktuální investice do nové haly umožní zvýšení kapacity až o 80-90 %. Tato navýšená kapacita výroby pokrývá plán firmy s výhledem na období následujících 4-6 let.

 

Klíčené suroviny jsou velkou konkurenční výhodou firmy Semix Pluso a využívá je do řady svých výrobků. Podle interního průzkumu společnosti, celých 88 % dotázaných respondentů uvedlo, že se snaží jíst zdravě a pestře. Proces klíčení výrazně navyšuje biologickou hodnotu stravy a proces fermentace přispívá k lepší stravitelnosti luštěnin. Výrobky z klíčených luštěnin jsou výsledkem vývojového projektu v rámci dlouhodobé spolupráce firmy Semix Pluso s vysokými školami a výzkumnými ústavy. Tyto zkušenosti se zpracováním luštěnin a využíváním procesu klíčení a fermentace se odrazily v úspěšných prodejních číslech výrobků z klíčených luštěnin na tuzemských i zahraničních trzích. Nové výrobní kapacity firmě poskytnou prostor pro vývoj nových inovativních produktů.

 

Související produkty

Napište nám

Brzy se vám ozveme zpět

    picture