background

o semixu HP

Příběh firmy a dnešní šíře sortimentu

Je nás už 230. Co nás spojuje?

Naše firma vznikla na základech řemeslné pekárny v Opavě v roce 1995. Důvodem byl obrovský zájem o pekařské směsi, které majitelé firmy vymysleli. Vytvořili společnost se zaměřením na výrobu pekařských a cukrářských směsí, náplní a přípravků pro zlepšení kvality chleba a pečiva, jaké do té doby český zákazník neznal. Z jednotek tun namíchaných směsí se brzy staly desítky, stovky a tisíce. 

Čas plynul, rozrůstal se náš sortiment, výrobní zařízení, rozloha hal i skladů, počet zaměstnanců.

V současnosti jsme již tradičním výrobcem pekařských a cukrářských SMĚSÍ a NÁPLNÍ, které dodáváme většině pekáren na českém trhu a mnoha pekárnám v zahraničí – v PL, SK, HU. Jedním z našich nejúspěšnějších produktů je Tvarogen®, který vyrábíme už 25 let.  Vlastníme unikátní know-how na zpracování máku, ale i pšenice, ovsa, ječmene, pohanky, špaldy a lnu. Velký důraz klademe na výběr dodavatelů vstupních surovin, jejich kontrolu a kvalitu zpracování. Naše zlepšující přípravky zajišťují objem, pevnost, ale i křehkost a šťavnatost. Mnoho výrobků vyvinuli naši pekařští technologové dle konkrétních požadavků zákazníků, pro privátní značky.

Dalším pilířem našeho podnikání je výroba CELOZRNNÝCH CEREÁLIÍ, se kterými jsme začali v roce 2004. K celozrnným lupínkům brzy přibyly snídaňové kaše, později pak velmi úspěšné lisované müsli ve tvaru srdíček, která si svou oblibu drží už více než 8 let. Později přibyly proteinové výrobky – kaše, koktejly a polévky, mleté lněné semínko a další. Novinkou roku 2020 jsou Müsli tyčinky naslano. Největší potenciál ovšem vidíme v klíčených obilovinách a luštěninách, které šetrně pražíme a díky tomu jsou trvanlivé až 12 měsíců. Klíčené obiloviny a luštěniny jsou lépe stravitelné, jemnější a lepší chuti. Naším cílem je ubírat ve výrobcích cukr, ale zachovávat chutnost. Sladíme pokud možno jen ovocem. Letos na jaře jsme vstoupili na trh se zcela novým snackem - šťavnatými Mini müsli tyčinkami ovocnými, již v pěti příchutích.

Pro MLÉKÁRNY vyrábíme premixy pro dezerty plněné za tepla či za studena, stabilizátory smetan a  mléčných nápojů, termostabilní náplně a krémy, nášlehové smetanové a tvarohové náplně či stabilizátory tvarohu. Vše je vyvíjeno dle konkrétních požadavků a potřeb zákazníka.

Při naší práci klademe důraz na zpracovávání zrnin tak, aby v nich byly v maximální míře zachovány všechny živiny a minerální látky. Pro naši filozofii a realizované kroky jsme byli již mnohokrát oceněni. Obdrželi jsme řadu certifikátů, jako například BRC, HACCP. Od září 2012 jsme držiteli mezinárodního certifikátu IFS (International Food Standard), samozřejmostí jsou už pro nás certifikát na BIO výrobky, certifikace bezlepkové výroby.

V současnosti zaměstnáváme 230 pracovníků. Pobočky máme v Maďarsku, Polsku a na Slovensku, exportujeme do 35 zemí světa. V roce 2016 jsme poprvé překročili hranici půl miliardy CZK obratu.

Celým naším firemním kolektivem prostupuje velmi kladný vztah k přírodě. V roce 2009 začali majitelé naší firmy skupovat pozemky nivních luk nedaleko Semixu. Postupem času zde vybudovali unikátní biotop o rozloze 64 hektarů, který spokojeně obývají ptáci, obojživelníci, hmyz i byliny. Mnoho z nich jsou již chráněné druhy. Velkou atrakcí je stádo 26 hřebců exmoorských divokých koní, kteří na lokalitě spásají trávu. Příroda nám dává obživu, my o ni s láskou pečujeme a udržujeme ji pro příští generace.


    Napište nám

    Brzy se vám ozveme zpět

      picture