background

Vlastníme unikátní technologii a know how pro výrobu nemléčných fermentovaných výrobků. Do řady Ovsánek patří chlazené výrobky z klíčeného ovsa s blahodárnými účinky na střevní mikroflóru.

Proč OVES?

Neobyčejná nutriční hodnota ovsa je dána zejména vysokým obsahem bílkovin s vhodným poměrem jednotlivých aminokyselin. Pozitivní vliv na zdraví zde sehrávají zejména aminokyseliny methionin a lyzin, důležitý je i vysoký obsah kyseliny linolové.

K významným zdravotním účinkům patří v neposlední řadě také sacharidy s vysokým obsahem rozpustné vlákniny. Jedná se o komplexní polysacharidy obsahující β-glukany, které snižují hladinu cholesterolu v krvi a tím snižují riziko výskytu ischemické choroby srdeční.

Blahodárná fermentace

MLÉČNÉ KVAŠENÍ

Jde o proces, při němž bakterie mléčného kvašení produkují z jednoduchých sacharidů kyselinu mléčnou, případně další produkty. Fermentace nejen že prodlužuje trvanlivost (díky kyselině mléčné), ale také stravitelnost. A propůjčuje produktu typicky kysanou chuť. Navíc bakterie mléčného kvašení jsou ve výrobku živé, což je příznivé pro střevní mikrobiom.

 • CELOZRNNÝ
  Ovsánek i Ovsánek drink je celozrnný a skvěle vás zasytí. Může posloužit jako vydatná snídaně, svačinka nebo dezert.
 • ZDROJ VLÁKNINY
  Obsahuje betaglukany, které přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.
 • PEČUJE O STŘEVNÍ MIKROBIOM
  Vzniká fermentací (kysáním) předem naklíčeného ovsa, za působení bakterií mléčného kvašení.
 • VEGANSKÝ A BEZ LAKTÓZY
  Neobsahuje žádnou složku živočišného původu. Je certifikován u České veganské společnosti (ProVeg International) a používá mezinárodní ochrannou známku V-label.
 • BEZ LEPKU
  Používáme oves s deklarací bez lepku. Oves je pěstován a zpracován ve speciálním režimu, který zaručuje, že nemůže dojít ke kontaminaci lepkem.
 • NEOBSAHUJE KONZERVANTY
  Neobsahuje žádné konzervanty a Natural verze ani barviva, zahušťovadla a přidané cukry.

benefit

Vhodné pro celiaky

Produkty vhodné pro celiaky nebo s alergii na lepek. Jsme držiteli mezinárodního certifikátu bezlepkovosti.

benefit

Omega 3 mastné kyseliny

Produkty obsahující Omega-3 mastné kyseliny. Mnohé studie potvrzují, že kyselina alfa linolenová přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi při příjmu 2g této kyseliny denně.

benefit

Bez palmového oleje

od roku 2016 nepoužíváme v cereáliích palmový tuk. Přistupujeme velmi vážně k následkům zakládání nových palmovích plantáží na úkor deštných pralesů, které představují přirozený životní prostor pro tisíce druhů živočichů a rostlin.

benefit

Bio

Jsme držiteli certifikátu "produkt ekologického zemědělství", podléháme dohledu kontrolní organizace pověřené Ministerstvem zemědělství ČR.

benefit

Vhodné pro vegany

Produkty neobsahující jakékoli formy živočišných složek či produktů živočišného původu.

Napište nám

Brzy se vám ozveme zpět

  picture