background

Zdravé klíčené a naklíčené produkty

Klíčíme a sušíme několik typů obilovin, pseudoobilovin a luštěnin. Semena při klíčení začínají ožívat – po kontaktu s vodou se spouští série biochemických reakcí, během nichž semena částečně změní svůj nutriční profil. Díky tomu jsou následně klíčená zrna příznivější pro lidské zažívání. V přesně určenou dobu klíčení zastavíme tím, že zrna tepelně ošetříme – zasušíme.

Můžeme garantovat dlouhou trvanlivost klíčených zrn, přičemž nepřidáváme žádný konzervant, cukr ani „éčko“. Výrobky jsou pouze sušeny.

Benefity naklíčených semínek:

  • VYŠŠÍ VÝŽIVOVÁ HODNOTA
  • VYŠŠÍ KONCENTRACE HODNOTNÝCH NUTRIENTŮ – proteiny (čočka, fazole), vláknina (fazole, pohanka), antioxidanty (oves)
  • VYŠŠÍ STRAVITELNOST – enzymatická aktivita pomáhá měnit škroby v menší a jednodušší látky, které mají lepší stravitelnost
  • PŘÍJEMNÁ CHUŤ – výrobky jsou jemné, zrna křupavá, dají se lehce kousat. Výrobky získávají lehce sladovou chuť, bez hořkých tónů a pachutí, typických pro surové zrno.
  • OKAMŽITÁ KONZUMACE – není nutné další tepelné ošetření, jelikož naše technologická úprava umožňuje výrobek rovnou konzumovat.

benefit

Vhodné pro celiaky

Produkty vhodné pro celiaky nebo s alergii na lepek. Jsme držiteli mezinárodního certifikátu bezlepkovosti.

benefit

Omega 3 mastné kyseliny

Produkty obsahující Omega-3 mastné kyseliny. Mnohé studie potvrzují, že kyselina alfa linolenová přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi při příjmu 2g této kyseliny denně.

benefit

Bez palmového oleje

od roku 2016 nepoužíváme v cereáliích palmový tuk. Přistupujeme velmi vážně k následkům zakládání nových palmovích plantáží na úkor deštných pralesů, které představují přirozený životní prostor pro tisíce druhů živočichů a rostlin.

benefit

Bio

Jsme držiteli certifikátu "produkt ekologického zemědělství", podléháme dohledu kontrolní organizace pověřené Ministerstvem zemědělství ČR.

benefit

Vhodné pro vegany

Produkty neobsahující jakékoli formy živočišných složek či produktů živočišného původu.

Napište nám

Brzy se vám ozveme zpět

    picture