Semix Pluso přichází s novou rostlinnou řadou Pro Planetu

Společnost Semix Pluso, která je od svých počátků velmi aktivní v ochraně přírody i osvětě v oblasti zdravých potravin, se rozhodla nyní zasvětit planetě celou novou produktovou řadu s příhodným názvem PRO Planetu. „Jsme si vědomi dopadu sektoru potravin na klimatickou krizi. Nová řada PRO Planetu představuje smysluplně veganské produkty, které nabízí kvalitní alternativu plnohodnotných bílkovin, ale rostlinného původu,“ říká Mgr. Monika Vokřínková, garantka projektu PRO Planetu.

Produktový brand PRO Planetu navazuje na 27leté potravinářské know-how firmy Semix Pluso a nabízí zákazníkům nyní čtyři alternativy masa, jejichž základem jsou klíčené luštěniny. Zákazníci se mohou těšit na Vegan Burger s klíčenou fazolí mungo, Vegan karbanátky, Vegan Čevapčiči či univerzální směs Vegan Mleté. Zmíněné produkty doplňuje zdravé pečivo plné luštěnin a semínek. „Všechny produkty v této řadě splňují základní parametry, jako jsou rostlinný původ, nutriční vyváženost a omezení přídatných látek. Rostlinnou stravu vnímáme jako cestu, jak se každý může chovat odpovědněji k přírodě i vlastnímu zdraví,“ vysvětluje Monika Vokřínková. Nové produkty zosobňují nejen svým obsahem, ale i recyklovatelným obalem odpovědný přístup výrobce.

Koncept PRO Planetu firma poprvé představila na konferenci Plant-Powered Perspectives zaměřené na trend rostlinné kuchyně v České republice. „Rostlinný sektor představuje nyní jednu z nejrychleji rostoucích kategorií potravin, která v roce 2019 zaznamenala dvouciferný nárůst a předpokládá se, že tento trend bude pokračovat i nadále. Dle dostupných údajů se odhaduje, že do roku 2024 dosáhne daná kategorie celosvětově tržeb ve výši 80 miliard USD.* Konceptem PRO Planetu chceme přispět ke zmírnění klimatické změny, stačí aby každý z nás pár dní v týdnu vynechal ze svého jídelníčku maso a zvolil rostlinnou alternativu. Tímto jednoduchým krokem můžeme naší planetě významně pomoc,“ dodává Monika Vokřínková, garantka projektu PRO Planetu. Stravování zaměřené na rostlinné alternativy vnímá firma pozitivně v globálním, osobním i udržitelném rozměru. Omezením chovu hospodářských zvířat, které je spjaté s emisemi metanu a vlivem na oslabování ozonové vrstvy či zvyšováním skleníkového efektu, může lidstvo v globálním měřítku enormně přispět ke zlepšení stávající situace. V souvislosti s tím by došlo i k redukci zemědělské plochy nezbytné pro pěstování krmiva pro tato zvířata. Pro představu v současné době tento podíl zemědělské půdy tvoří přibližně 71 %. V oblasti osobní dimenze je Semix jednoznačně přesvědčen o zdravotním přínosu veganského jídla pro lidský organismus. Je prokázáno, že živočišná bílkovina způsobuje rychlejší stárnutí buněk a má přímou souvislost s některými civilizačními nemocemi. Přináší také pestrost a ceněné látky jako vitamíny či vlákninu nebo další nutriční nadstavbu. Celistvost enviromentálního přístupu dotváří udržitelnost, která zohledňuje péči o přírodu a zachování biodiverzity krajiny, kdy chemizace půdy a další hospodářské činnosti právě tuto diverzitu zásadně nabourávají.

Opavská firma Semix Pluso, která vyrábí snídaňové cereálie, pekařské směsi a další produkty zdravé výživy, je jedním z lídrů svého segmentu. Průkopnickou cestu započala již v roce 2002, kdy jako první na českém trhu začala vyrábět celozrnné cereálie. Od samých počátků svého podnikání se soustředí na vlastní vývoj a inovace, které nechaly vzniknout celé divizi klíčených luštěnin a obilovin. Své výrobky vyváží Semix Pluso do 35 zemí světa a na zajímavé trhy, jako je Izrael, Japonsko či Jižní Korea, otevřel firmě cestu právě záměr vyrábět chutné produkty s řadou zdravotních benefitů, minimem cukru a bez použití ztužených tuků či palmového oleje. Produkty společnosti se zdravotními benefity oceňují zákazníci v Německu, Rakousku i ve skandinávských zemích. Obrat firmy Semix Pluso za rok 2022 činil 610 970 000 Kč. V DNA společnosti najdeme silné ekologické cítění, kdy firma pečuje o 7 vlastních eko lokalit o výměře 82 hektarů v Moravskoslezkém, Olomouckém a Zlínském kraji. Největší ekologický počin společnosti, Kozmické ptačí louky, je významný i v evropském měřítku.

*Podle informací ze zdroje: https://www.plantbasedworldeurope.com

 

Napište nám

Brzy se vám ozveme zpět

    picture