Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Novinky

29.05.2020

Sacharidy by měly ve výživě zaujímat největší podíl, jsou ​klíčové pro správnou funkci mozku a svalů​. Ale pozor, není sacharid jako sacharid. Ideální variantu většinou představují​ komplexní sacharidy​, jejichž energie se ​uvolňuje postupně​, ale své opodstatnění mají i ​rychlé cukry​. Zejména ty přijaté ve snídani. Hladina glykogenu​ je ​po spánku ​velice​ nízká. Hrozí, že organismus bude nezdravě hladovět. Seznamte se s vlastnostmi cukru, sladidel a sladké vlákniny. číst dál
 

20.05.2020

Co můžeme my všichni udělat pro oživení Česka?

  • nakupovat české výrobky a služby od českých firem a živnostníků
  • znovu si najít cestu do českých restaurací, pekařství a cukráren
  • podporovat kulturní a sportovní akce
  • a také tuzemské cestování a památky

Když každý z nás přispěje svým malým dílem, získáme dohromady obrovskou sílu, která postaví Česko zase na nohy. A my víme, že to dáme.

13.05.2020

Oves je přirozeně bezlepkový a jeho výživová hodnota ​několikanásobně převyšuje přínos pšenice​, která po mlýnském zpracování n​eobsahuje hodnotné obalové vrstvy s vlákninou a minerály, ​ale​ pouze škrobnatý střed obilky. ​Ale není oves jako oves. Většina ovesné produkce je kontaminovaná pšenicí, ječmenem a žitem a ztrácí svou bezlepkovost.

Oves​ se řadí mezi ​obilí​ z čeledi lipnicovitých​ a je ​jedin​ou ​obilovin​ou​, která tvoří obilky do květenství „lata“.​ Oves se snadno pěstuje, ale má vysoké nároky​ na zpracování po sklizni. Výsledek však stojí za to​. ​Oves​ a z něho vyrobené ​ovesné vločky​, které slouží jako výchozí surovina​ pro další výrobu müsli, kaší a snídaňových cereálií, je ​bohatým zdrojem hodnotných látek​.

11.05.2020

70% onemocnění je způsobeno stresem, říká známý kardiolog Jan Pirk. Stres je nepřítel dobré imunity. A o tu je třeba pečovat. Jaké potraviny tedy mohou zmírnit stres? Ryby, ořechy, celozrnné výrobky, ale také mák a tvaroh. Důležité jsou bílkoviny - ty musí obsahovat již snídaně, jinak hrozí, že budete mít hlad, chutě na sladké a samozřejmě budete i unavení a podráždění," říká dietoložka Karolína Hlavatá. více

20.03.2020

Milí obchodní přátelé,
i když situace v posledních dnech není pro mnohé z nás jednoduchá, rádi bychom vás informovali, že vyrábíme naplno ♥. Je pravdou, že některé expedice vyžadují větší úsilí a především logistika to nyní nemá lehké, ale věřte, že dodání vašich objednávek není aktuálními událostmi ovlivněno.
V celém provozu jsme zavedli hygienická a preventivní opatření, která mají za cíl ochránit zdraví našich zaměstnanců a současně eliminovat riziko přenosu jakékoli infekce. Všechna tato opatření jsme zaváděli včas, pečlivě a v souladu s nařízeními vlády České republiky. 

04.12.2019

Naše pekařství Sezam na Pekařské ulici oslavilo letos 28 let své existence. Mnoho z nás si dobře pamatuje dlouhé fronty, které se před pekařstvím tvořily ještě několik let po jeho založení. Zajímavé pečivo v té době zcela nové netradiční chuti a tvarů, vůně linoucí se až na náměstí lákala zákazníky ze širokého okolí. ​

Mnoho pekařů soukromníků si v té době zařizovalo své provozovny a ptali se po pekařských směsích na nové typy pečiva. Pekařství Sezam se tak stalo motorem k založení nové firmy SEMIX PLUSO, která míchala pekařské směsi pro pekaře soukromníky, jež si v té době čile zařizovali své provozovny. SEMIX se z původních 4 zaměstnanců rozrostl za 25 své existence na zaměstnanců 200. A letos na podzim Pekárnu Sezam koupil. číst dále

25.11.2019

Žijeme v republice, která je demokratickým státem. Skutečně? Jak pro koho… Aby se jedinec cítil demokraticky, k tomu stačí někomu možnost, že může cestovat. Jiný se spokojí se skutečností, že může v hospodě nadávat, aniž by byla ohrožena jeho kariéra nebo postavení ve společnosti. Také možnost se shromažďovat je podstatným atributem demokracie. Mně to však nestačí. Zřetelně vidím důležitá témata, o kterých by měli být občané informování, o nich diskutovat a pokusit se následné problémy řešit. To se ale neděje. Ačkoliv jsou to témata přímo se dotýkající každého občana, funguje v naší společnosti několik TABU, o kterých se nehovoří. Důvod? Buď je to společensky nepřijatelné (migrace), nebo to nevyhovuje některým mocným skupinám ve státě (znečištění ovzduší, rizika globálního oteplování, zdravotní rizika a mnoho dalších). Jedním z takových TABU je vliv používaných pesticidů v zemědělství a jejich dlouhodobý vliv na lidské zdraví, zejména na různé typy onemocnění rakovinou.

13.06.2019

V polovině června proběhla s vybranými dětmi ze ZŠ v Sudicích přírodovědná exkurze na lokalitu naučné stezky „Příroda za rohem Rohova“, Která je kousek od naší lokality Kobeřické motýlí stráně. Poslouchali jsme skřivany, bažanty, kukačky, slavíky a strnady obecné a luční. Povídali jsme si proč u nás žije tak málo ptáků - koroptví a křepelek - nebo motýlů a naopak v Polsku, kde jsou menší či malá pole, je těchto zvířat alespoň 3x více. 

05.04.2019

Představujeme Vám absolutní novinku na trhu - OVESNÝ HRNÍČEK. 

14.08.2018

Přihlásili jsme se do 5. ročníku soutěže s názvem "Cena Potravinářské komory ČR o nejlepší inovativní potravinářský výrobek".

Společnost

  SEMIX PLUSO, spol. s r.o.

Rybníčky 338, 747 81 Otice

Česká republika

Kontakty

  FAX: +420 553 759 982

  E-mail: semix@semix.cz